Jak nosić bardziej ekologiczne ubrania?

Odzież używana jak nowa

Przemysł jest w dużej mierze odpowiedzialny za zanieczyszczenie tekstyliami, ale od momentu, kiedy kupujemy ubranie, aż do momentu, kiedy chcemy się go pozbyć, odpowiedzialność spoczywa na nas. Przedłużenie okresu użytkowania odzieży w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko jest w naszych rękach.

Aby wprowadzić w życie modę cyrkularną i zbliżyć się do zerowej ilości odpadów, musisz dać swoim ubraniom możliwość ponownego wykorzystania przez innych ludzi. Wymiana ubrań jest bardzo trwałą opcją między osobami. Sklepy z odzieżą używaną skupują lub wymieniają odzież używaną. Kupując z drugiej ręki, korzystasz z wielu zasobów, gotowych do użycia.

Pojemniki na ubrania również służą temu, by nie marnować ubrań, które są jeszcze dobre i mogą być używane przez ludzi z mniejszymi zasobami pieniężnymi. Aby przedłużyć żywotność odzieży, należy prać ubrania w zimnej wodzie, z niewielką ilością detergentu i rzadko prasować. Jeśli ubranie wymaga poprawek, istnieją sklepy, które oferują usługi naprawcze i przeróbki lub możesz zrobić to sama.

Sojusz Narodów Zjednoczonych na rzecz zrównoważonej mody

Jak nosić bardziej ekologiczne ubrania

Modne jest przekształcanie ubrań, aby dać im „nowe życie”. W ten sposób tworzysz unikalne ubrania, więc nigdy nie natkniesz się na kogoś, kto nosi takie same ubrania jak ty.

Jedną z cech charakterystycznych dla odzieży przyjaznej dla środowiska jest lokalna produkcja. Jeśli więc sami szyjecie swoje ubrania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, macie już za sobą podstawowy krok. Kolejnym ważnym czynnikiem jest kupowanie tkanin przyjaznych dla środowiska. Jeśli nie możesz ich znaleźć w pobliżu swojego domu, możesz kupić tkaniny organiczne w internecie.

Upcykling polega na ulepszaniu tego, co już masz tworząc unikalne ubrania z dekonstrukcji innych, nieużywanych. Patchwork to sztuka łączenia skrawków różnych tkanin w celu stworzenia kołder, obrusów lub odzieży. Krok po kroku możesz zbudować swoją własną, trwałą i niepowtarzalną garderobę.

Dodaj komentarz