Rewolucja w modzie to kampania edukacyjna mająca na celu szerzenie świadomości na temat wpływu i realiów przemysłu tekstylnego. Łączy ona pracowników, którzy tworzą ubrania z ich nabywcami. Delokalizacja w krajach trzeciego świata powoduje bezrobocie i wyzysk.
Rewolucja modowa, pojawiła się po zawaleniu się budynku Rana Plaza w Bangladeszu w 2013 roku, gdzie zginęło ponad tysiąc osób, głównie kobiet pracujących w branży tekstylnej.
Włókna ekologiczne do produkcji ubrań
Kto uszył moje ubrania? To pytanie aktywiści , które chcą, aby ludzie zadawali sobie sami, zamiast martwić się o cenę. Aktywiści starają się podnieść świadomość zarówno wśród konsumentów, jak i w przemyśle odzieżowym. Podczas kampanii #WhoMadeMyClothes w Europie i Ameryce fotografują się pokazując metkę na swoich ubraniach.
Warunki pracy w krajach rozwijających się są niepokojące i niesprawiedliwe społecznie. Wyzysk siły roboczej, a zwłaszcza pracy dzieci jest ukrywany. Niektóre praktyki zakazane w Unii Europejskiej są śmiertelnie niebezpieczne. Technika piaskowania jest używana do ścierania dżinsu, co jest bardzo niebezpieczne dla pracowników. Piasek jest wydmuchiwany z krzemionką, powodując uszkodzenia płuc, takie jak krzemica.